РАЙОН.IN.UA
Вживлення двокамерного кардіостимулятора
Вживлення двокамерного кардіостимулятора

Нове обладнання та безкоштовні імпланти: як оперують у Волинській обласній лікарні. РЕПОРТАЖ

08:24 02.09.2018
217

Знаєте те гнітюче відчуття неспокою, яке з’являється, щойно ми перетинаємо поріг лікарні? Специфічний запах медикаментів, що змушує нервувати навіть найздоровішого відвідувача... У Волинській обласній клінічній лікарні ви його не відчуєте. Тут сьогодні пахне ремонтом.
Роботи із перетворення установи на приємне для перебування місце тривають вже кілька місяців. Поруч зі звичною лікарняною метушнею, коридорами рухаються робітники із інструментами, які змінюють вигляд медзакладу. Зміни, однак, тут не тільки «косметичні».

З початку липня у обласній лікарні працює нове обладнання, придбане за кошти Світового банку. Пристрої, що допомагають зробити процес лікування швидшим, комфортнішим, а головне – більш безпечним як для пацієнтів, так і для медпрацівників.

Читайте також: Заплановане — хоч плани й грандіозні — буде зроблено, — Савченко про субпроект

Один з таких пристроїв саме готують до використання. За дверима рентгенохірургічного блоку №4 метушиться операційна медсестра: змінює взуття, одягає маску та «обладунки», що захищають від іонізуючого випромінювання, і заходить в операційну. За кілька хвилин сюди приводять 76-річного пацієнта.


Дідусеві на хірургічному столі імплантуватимуть двокамерний кардіостимулятор. У пацієнта раптово знизилася частота пульсу. Для того, аби її відновити, стимулятор помістять у тіло чоловіка, і вже після закінчення операції пацієнт знову матиме свій нормальний, притаманний його організму, пульс.

Оперуватиме чоловіка лікар-хірург, завідувач відділення аритмології Ігор Біскуп. Перед операцією він розмовляє із журналістами, попутно одягаючи свої «обладунки».

«Ми з вами зараз у новому рентгенно-операційному блоці, обладнання до якого повністю закуплене за кошти Світового банку в рамках субпроекту із покращення здоров’я пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями. Рентгенна установка з електронно-оптичним перетворювачем, установка для дослідження інвазивних електрофізіологічних захворювань серця, рентгенопроникний стіл з можливістю нахилу та зміни положення пацієнта для повного комфорту лікаря та працівника – всі ці речі лікарня отримала на початку липня. Також тепер у нас є надсучасні лампи з освітленням, що дозволяє працювати без тіні», – захоплено ділиться лікар.


Нове обладнання дає можливість працювати комфортніше, швидше, і головне – безпечніше як для пацієнта, так і для лікарів. Між собою лікарі жартома називають його «мерседесом» у своєму сегменті.

«Ми можемо при потребі підняти і нахилити стіл, білі лампи виставити таким чином, щоб не було тіні всередині в прорізаній кишені, ми обладналися клімат-контролем, і пацієнту та лікарю не гаряче, іонізуюче випромінювання не заважає, бо ми захищені спеціальним одягом», – розповідає Ігор Біскуп.

Особливо наголошує на тому, що у рамках цього проекту закупили певну кількість розхідних матеріалів для пацієнтів з порушеннями серцевого ритму: одно- та двокамерні кардіостимулятори, каорідвертери, дефібрилятори та пристрої кардіоресинхронізуючої терапії. Їх, на жаль, не достатньо, аби забезпечити потреби області, але на певний період вони зможуть значно здешевити лікування хворих.


Зазвичай пацієнт, який іде на операцію, оплачує всі розхідні матеріали: імплантований пристрій, антибіотики, знеболювальні, шви. Часто виходить досить таки великий набір. Однак, завдяки проекту наразі в лікарні є кілкадесят «розхідників». Так, за словами лікаря, один кардіостимулятор вартує 800 (однокамерний) та 1300 (двокамерний) американських доларів. Поки-що Волинська обласна клінічна лікарня може зняти це фінансове навантаження з плечей своїх пацієнтів. Кардіостимулятори тут – не найдорожчі імпланти, а отже економія пацієнтів може бути значно вищою.

На новому обладнанні зробили вже зо два десятки подібних операцій. Поки асистентки готують дідуся до втручання, Ігор Біскуп продовжує:

«Таких пацієнтів є дуже багато. На жаль, з певних причин вони не звертаються вчасно. Один з попередніх, наприклад, втрачав свідомість 3-4 рази на добу. Він терпів це тиждень чи два, бо не знав, куди звертатися. Люди не інформовані зазвичай. Але одразу ж після звернення, наступного дня чоловіка прооперували».

Кілька хвилин на підготовку – і лікар одягає маску та заходить в операційну. За трохи дідусеві на хірургічному столі вже вставляють імплант, який змусить його серце працювати на повну. Через три години після цього він вже може самостійно ходити, а наступного дня пацієнту заміняють пов’язки, роблять кардіограму, і його відпускають додому.
Поки за прозорим скляним віконцем триває операція, поруч стоїть ще однин комплект обладнання. Прикритий захисною плівкою, у відділенні сьогодні є пристрій для лікування тахікардії. Такої послуги лікарня не надавала з часу, відколи у 2007 році з ладу вийшло попереднє обладнання. Після більше, ніж десятилітньої перерви волиняни знову зможуть лікуватися тут. Обладнання інсталювали 8 серпня, і протягом місяця зробили перші три операції такого типу.

Сучасне обладнання достатньо високого класу сьогодні має лише близько 10 клінік в Україні, каже Ігор Біскуп. Але час постійно іде вперед, а медицині, як жодній іншій галузі, треба рухатися у ногу з часом.

Людмила РОСПОПА

Коментарі
25 березня
Сьогодні
Вчора