На Рівненщині змонтували майданчики для зважування автівок у русі

18:21 23.02.2021
494

Вже цьогоріч дороги Рівненщини захищатимуть WiM-комплекси.

На державних дорогах, що пролягають через Рівненщину, завершили монтувати два майданчики для зважування в русі WiM (Weigh-in-Motion). Такі пункти встановлені на ділянках доріг в районі Сарн – М-07 Київ – Ковель – Ягодин та Н-25 Городище – Рівне – Старокостянтинів. Про це інформують в пресслужбі Рівненської облдержадміністрації.

«На сьогодні комплекси змонтовані, триває підключення до електроенергії. Після цього вони будуть введені в експлуатацію», – розповів голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

«Ще один WiM-комплекс встановлюємо на півдні області, на Н-25 поблизу Острога. Місця вибрані не випадково. Саме ці дороги часто перевантажені. Ними їздять вантажівки з гранітних та піщаних кар’єрів», – додав очільник області.

Також Віталій Коваль нагадав, що на Рівненщині працюють три габаритно-вагові комплекси.

Загалом у 2021 році на українських дорогах буде 100 комплексів автоматичного зважування у русі. Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Інфраструктура».

«Багато доріг будується. І це ті речі, які можна помітити та відчути. Це ті амбітні завдання, які поставив Президент. Але не менш важливо, щоб ці дороги були безпечними та з елементами інтелектуальної транспортної системи, і ми могли захищати як дороги, так і життя учасників дорожнього руху. Вже в цьому році буде 100 комплексів автоматичного зважування у русі. Коли не інспектор з людським фактором буде перевіряти на дорозі фуру чи вантажівку – перевищила вона чи руйнує дороги – а це буде повністю автоматизований процес», – заявив Владислав Криклій.

Вже з січня в пілотному режимі запрацював Центр обробки даних Державної служби з безпеки на транспорті. Понад 30 комплексів вже відвантажує інформацію до центру.

Наразі міністерство очікує від Верховної Ради ухвалення у другому читанні необхідних законопроєктів для того, щоб можна було автоматично накладати адміністративні постанови.

Читайте також: Уряд розширив перелік адмінпослуг, які надаватимуть у ЦНАПі


Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
2 березня
Вчора
28.02.2021