На Локачинщині горіли післяжнивні залишки

11:37 11.08.2020
262

Люди вперто випробовують власну долю та рятувальників на міцність – щодня підпалюють пожнивні залишки, забуваючи про адмінвідповідальність та власну совість.

Так, за минулий тиждень рятувальники ліквідували 26 пожеж, 7 з яких – загоряння сухої трави та пожнивних залишків. Про це повідомляють в У ДСНС України у Волинській області.

На Локачинщині 7 серпня теж ліквідували пожежу. Так, о 23:20 у Великому Окорську через необережне поводження з вогнем невстановлених осіб виникло загоряння післяжнивних залишків на площі 0,5 гектара. Пожежу ліквідували працівники місцевої пожежної охорони Затурець.

Попри попередження рятувальників та екологів про небезпеку, селяни палять цілі поля. Люди вірять у міф про корисні властивості попелу для ґрунту, або палять сухостій заради забави, не розуміючи якої великої шкоди завдають довкіллю. Нагадуємо, що палити суху траву небезпечно, і доведеться платити штрафи вже за новим законом.

Читайте також: Локачинські рятувальники нагадали про штрафи для паліїв сухої трави.

Адже 13 квітня Верховна Рада ухвалила закон, який посилює відповідальність за спалювання сухої трави. Згідно з документом, штраф за знищення або пошкодження рослинності вогнем підняли у 18 разів – з 5,1 тисячі гривень до 91,8 тисячі гривень. Максимальний штраф за підпали рослинності навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав сягнув 153 тисячі гривень. За випалювання трави на землях сільськогосподарського призначення тепер навіть можуть покарати обмеженням волі на строк від двох до п'яти років.

За порушення пожежної безпеки в лісах громадянам доведеться заплатити від 1 530 гривень до 4 590 гривень, а посадовим особам – від 4 590 гривень до 15 300 гривень. За випалювання луків, пасовищ, парків та газонів у населених пунктах – можна отримати штраф у розмірі від 3 060 гривень до 6 120 гривень. Випалювання рослинності на території заповідників коштуватиме від 6 120 до 30,6 тисячі гривень

Читайте також: Як уникнути трагедії на воді: поради рятувальників.

Мінімальний штраф за забруднення повітря, яке створило небезпеку для життя, підвищили у 20 разів – з 1 700 гривень до 30 600 гривень. Розмір штрафу залежатиме від масштабів шкоди, завданої палієм. Штраф за забруднення повітря накладатимуть відповідно до експертизи стану навколишнього середовища.

Читайте також:

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
28 вересня
Вчора
26.09.2020