Виготовлено 30 років тому: чи мають газопроводи термін придатності

10:32 11.07.2020
431

У Волинській області 23% газопроводів побудовані 30 і більше років тому. Рівень зношеності газорозподільних мереж області сягнув понад 12%. Це означає, що з кожним роком довжина аварійних газопроводів зростає. Розв'язувати цю проблему допоможуть глобальні інвестиції. У випадку Волині – це мінімум 58 мільйонів гривень на рік.

Про це повідомляє пресслужба «Волиньгазу».

Система роздільних газопроводів Волині страждає від критичного недофінансування впродовж багатьох років. У 2020-му ситуація, на жаль, не змінилася – фінансування робіт із безпеки мереж для АТ «Волиньгаз» залишиться на рівні, нижчому за необхідний.

«На сьогодні тарифне фінансування для АТ «Волиньгаз» менше необхідного. 300 км газопроводів та 345 газорегуляторних пунктів до кінця року повністю вичерпають термін експлуатації і вважатимуться аварійними. Тарифних надходжень вистачає лише на «латання дірок» та екстрені ремонти», – розповів директор технічний АТ «Волиньгаз» Павло Козюк.

У чинному тарифі на розподіл АТ «Волиньгаз» для безпеки мереж передбачено 171 гривня на місяць на 1 км газопроводів. Йдеться про такі витрати: 151,81 гривні – ремонт газопроводів і обладнання, а також матеріали для них; 19,19 гривні – електроенергія для станцій електрохімзахисту (вони захищають газопроводи від корозії), іншого обладнання. Цих коштів заледве вистачить на банку фарби.

Просто порівняймо: мінімальна заробітна плата у 2014 році становила 1218 гривень, а в 2020 – 4723 гривні. Тобто, вартість робіт із модернізації мереж зросла мінімум учетверо, а тариф лишається однаково низьким. Аналогічно з курсом долара, який теж впливає на вартість матеріалів та вузлів.

Від початку карантину працівники АТ «Волиньгаз» ліквідували понад 1,8 тисячі витоків газу. Аварійна служба 104 щодня виконує близько 30 виїздів за викликами споживачів. Для пошуку та ліквідації витоків газу необхідне обладнання, пальне для автівок аварійно-диспетчерської служби. Проте, через нестачу фінансування компанія не зможе забезпечити виконання всіх робіт.

Читайте також: Будівництво на газопроводах та газові мережі в ОСББ: «Волиньгаз» показав ситуацію у Луцьку

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
12 серпня
Сьогодні
Вчора
10.08.2020