Депутат-спиртовик Литвиненко попередив колег, що спиртова галузь «ляже»

14:28 15.11.2019
846

Демонополізація спиртової галузі має бути після приватизації ДП «Укрспирт» – до такого рішення схиляються члени комітету ВР з економічного розвитку

13 листопада, вони розглядали президентський законопроект про демонополізацію спиртової галузі та зауважили, що цей процес не має передувати приватизації ДП «Укрспирт», передає УНН.

«Найбільший ризик, який ми бачимо у такій дуже швидкій корпоратизації і прискореному зняттю монополії «Укрспирту» — це те, що державне підприємство просто не встигне завершити процес приватизації. Тому, є пропозиція, аби нові ліцензії на виробництво (спирту – ред.) не видавалися або до 1 січня 2022 року, або до завершення програми приватизації, яку ще повинен сформувати Кабмін і Фонд держмайна» – наголосила член комітету Людмила Буймістер.

Якщо навпаки — галузь демонополізувати перед приватизацією «Укрспирту» – активи державного підприємства знеціняться і їх поріжуть на металобрухт, переконана Буймістер.

«Найбільший ризик, аби ми в цей транзитний період не втратили державні активи, які можуть піти під ніж. Адже дешевше побудувати нове, аніж купувати у держави, а потім ще й модернізувати. Ми ж розуміємо, що деякі підприємства будуть потребувати інвестицій», — каже нардеп.

Думку Буймістер розділяє член комітету ВР з питань аграрної та земельної політики, народний депутат Сергій Литвиненко.

«Моя модель така: спочатку приватизація, а потім — демонополізація. Якщо зробити навпаки — галузь ляже, даю вам 100% гарантію», — заявив він.

За підсумками розгляду законопроекту Президента Володимира Зеленського про демонополізацію спиртової галузі (№2300), комітет ВР з питань економічного розвитку вирішив рекомендувати Раді ухвалити документ за основу у першому читанні з умовою, що до другого читання відбудеться зустріч з Президентом і обговорення моделі цього процесу.

Як окрема думка до рішення комітету була проголосована пропозиція Буймістер відтермінувати вступ у дію положень законопроекту щодо видачі ліцензій на виробництво спирту приватним компаніям до повноцінного завершення програми приватизації ДП «Укрспирт». Щодо ліцензій на оптовий продаж спирту — Буймістер запропонувала розпочати їх видачу одночасно зі вступом в дію законопроекту. Комітет пропозицію нардепа підтримав.

Читайте також Литвиненко не підтримав поправку, що дозволяє розвиватися місцевим громадам

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
30 листопада
Сьогодні
Вчора
28.11.2020