Тараканівський форт
Тараканівський форт

Тараканівський форт на світлинах початку ХХ століття

10:06 08.11.2019
2214

Однією із туристичних родзинок Рівненщини є Тараканівський форт, який розташований неподалік від села Тараканів Дубенського району над річкою Іквою.

Туристи з різних країн приїздять туди, щоб зробити вражаючі фото та відео на фоні руїн. На жаль, пам’ятка знаходиться в аварійному стані і потребує фінансової підтримки з боку держави. Якщо найближим часом не розпочнуться роботи з відновлення пам'ятки, то вона може бути втрачена назавжди.

Дубенський форт, або як його ще називають, Нова Дубенська фортеця – це оборонна споруда, архітектурна пам'ятка ХІХ століття.

[img]1_tarakanivskii-fort-1.jpg[/img.

Перші випробування для форту припадають на роки Першої світової війни. На початку війни у 1915 році частини південно-західного російського фронту відійшли з форту після короткого бою, підірвавши кофри в рові, бункери на бойових позиціях та частину безпечних казематів. Влітку 1916 року під час Брусиловського прориву російські частини вибили з цих укріплень частини 4-ої австрійської армії. В цих боях загинуло 200 австрійських солдатів, які поховані біля форту.

Знайдені світлини зроблені невідомим фотографом у 1922 році.

Тетяна Яцечко-Блаженко

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
24 жовтня
Вчора
22.10.2020