РАЙОН.IN.UA

З'ясовували, хто вигортав пісок з пляжу біля «Шацьких озер»

14:07 24.10.2019
1781

Депутати Шацької райради, керівники поліції та парку виїхали на місце, де було зафіксовано вигортання піску з озерної території.

Як повідомляє Шацька районна рада у Facebook, 23 жовтня відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, лісового господарства, державності, законності та правопорядку, дотримання прав людини, депутатської діяльності та етики, під головуванням Олександра Наумича та за участю Сергія Карпука, голови Шацької районної ради.

Депутати Шацької районної ради не могли без реакції залишити подію, яка сталася в п`ятницю, 18 жовтня. Великого резонансу набуло повідомлення про те, що зі сторони пансіонату «Шацькі озера» розгорнуто пісок на береговій лінії озера Світязь. Для того, аби на рівні районних депутатів розібратися з ситуацією, запросили Марію Христецьку, директорку Шацького національного парку, Федора Заяця, директора пансіонату «Шацькі озера», Андрія Семенюка, начальника Шацького відділення поліції.

Читайте також: В пансіонаті «Шацькі озера» екскаватор вигортав пісок зі Світязя

«В п`ятницю до мене надійшло повідомлення від небайдужих громадян про те, що з озера Світязь вигортають пісок. Відразу на місце події виїхали інспектори парку, які побачили, що дуже багато піску нагорнуто на березі. На жаль, ми не змогли з`ясувати, хто це зробив і якою технікою, адже на місці не було ні людей, ні техніки. Тому, не зволікаючи, працівники парку звернулися на лінію 102 і повідомили про порушення. Відповідно до законодавства, скласти протокол ми не можемо, адже не встановлено особи, яка вигортала пісок та за чиєю вказівкою це робилося,» – розповідає Марія Христецька.

Про те, що було звернення на лінію 102 і офіційний лист від Шацького національного природного парку, підтвердив і Андрій Семенюк, начальник Шацького районного відділу поліції:

«Заявники повідомили, що на території пансіонату «Шацькі озера» вигортають пісок. На місце події виїхали працівники поліції та зафіксували факт порушення. В діях невстановленої особи вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил охорони та використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду,» – розповів поліцейський.

Відповідно до 255 статті того ж Кодексу України про адміністративні правопорушення притягнути до відповідальності у разі, якщо провину буде доведено, може Державна екологічна інспекція у Волинській області. Тож всі матеріали перевірки направили туди.

Федір Заяць, директор пансіонату «Шацькі озера», говорить, що територія пляжу не є огороджена, тож доїхати туди може хто завгодно без будь-якого контролю. За словами очільника відпочинкового комплексу, на сьогодні на території пансіонату близько десятка різних власників баз, хто має прямо доступ до пляжу і запевняє, що ніякого відношення до справи «Шацькі озера» не мають. Навпаки, минулого року завозили пісок, аби належним чином облаштувати пляж.

За словами Марії Христецької, директорки Шацького НПП, будь-яке діставання з озера корисних копалин та біоресурсів категорично заборонено. Можна завозити, але не навпаки. Також депутатів цікавило, чи вигорнутий з озера пісок вивозили. На що директор парку та начальник поліції повідомили, що фактів вивозу піску за територію пляжу немає.

На сьогодні згорнутий пісок розсунули та привели пляжну територію до ладу.

Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, взяв на особистий контроль дане питання та висловив сподівання, що Державна екологічна інспекція належним чином перевірить дані факти та притягне до відповідальності винних.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
21 листопада
Вчора
19.11.2019