РАЙОН.IN.UA
Інавгурація 2019 р.
Інавгурація 2019 р.

Відбулася урочиста посвята в спудеї Острозької академії

17:01 01.09.2019
300

Першокурсники Національного університету «Острозька академія» урочисто склали обіцянку спудея.

Свято інавгурації наймолодших студентів НаУОА відбулося в неділю, 1 вересня, за участі почесних гостей, професорсько-викладацького складу й батьків. Привітати спудеїв завітали народний депутат України Роман Іванісов, голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук, острозький міський голова Олександр Шикер, його заступник із питань діяльності органів виконавчої влади Юрій Ягодка. Крім того, незмінними гостями свята були Микола Жулинський і Роман Василишин.

Спочатку, як і зазвичай, першокурсники на чолі з деканами, вишикувалися на подвір’ї університету. Пройшла урочиста хода професорсько-викладацького складу, яку очолював ректор, незмінно вітаючись зі студентами: «Віват!». Після цього всі перейшли в академічний парк.Театралізована частина інавгурації цьогоріч здивувала, адже була кардинально іншою. Спочатку до присутніх промовляв князь Федір Острозький (роль виконував Олександр Леськів), який говорив про свій рід і благословив нащадків на нові звершення. Слово перейняв Василь-Костянтин Острозький (Олександр Скарбаровський), повідомляючи про заснування слов’яно-греко-латинської академії, її викладачів і перших спудеїв. Княжна Гальшка (Антоніна Ніконюк) зачитала присутнім заповіт, відповідно до якого передала кошти на розвиток сучасної Острозької академії. Театралізовані персонажі передали ректорові НаУОА «справу плеяди мудрих учених, справу життя» – Острозьку Біблію. Після цього книги Святого Письма роздали всім першокурсникам.

Після того, як прозвучав Гімн України, до слова запросили Ігоря Пасічника.

«Дивлюся я на вас, шановні першокурсники, і думаю: ви просто неймовірні. Ви – інтелектуальні камікадзе, бо вибрали Острозьку академію, де рівень вимог і навчання відповідає світовим стандартам Оксфорду», – пожартував Ігор Демидович.

Ігор Пасічник розповів першокурсникам, що диплом НаУОА визнають у багатьох країнах світу; наголосив, що виш щороку потрапляє в трійку лідерів українських вищих шкіл за якістю сертифікатів вступників. Крім того, ректор говорив про те, що випускники Острозької академії мають створити ту Україну, про яку всі мріють. Він також бажав студентам і викладачам натхнення й нових досягнень. Після цього першокурсники склали обіцянку спудея Острозької академії.


За гарною традицією університету склали обіцянку й отримали мантії ті викладачі, які впродовж минулого року здобули ступінь кандидата чи доктора наук. Цьогоріч мантії отримали Галина Гандзілевська, Оксана Пухонська, Наталія Кулеша, Ольга Балацька.
Після завершення цієї надзвичайно урочистої частини до українського короваю і вітального слова запросили гостей.

«У мене є дві дороги, найдорожчі для серця. Це шлях у рідне село і в Острог. Але вони часто зливаються в одну, особливо щасливу дорогу, бо тут є особливий заклад і особливі люди», – сказав Микола Жулинський.


Голова Рівненської облради Олександр Данильчук відзначив, що посвята в студенти – дуже пам’ятний день, згадка про який супроводжуватиме все життя. Крім того, Олександр Юрійович поповнив колекцію стародруків Острозької академії раритетним виданням. Нардеп Роман Іванісов зауважив, що в Острозькій академії дуже потужна атмосфера, а також підкреслив роль вишу в розвитку України.
«Сьогодні в місті величне свято – посвята в студенти Острозької академії. Сьогодні я вчергове дякую університету за тісну співпрацю. Тільки завдячуючи Острозькій академії наше місто відроджується і стає хоч і старовинним, але молодим. Бажаю вам міцного здоров’я, миру і добра, а новачкам університету – терпіння і сил», – сказав міський голова Олександр Шикер.Завершилася церемонія «Інавгурації-2019» символічним входом у Храм знань – корпуси Острозької академії.

Після того першокурсники прослухали інавгураційні лекції на актуальну тематику, батьки зустрілися з адміністрацією вишу. А в підземній галереї НаУОА діяла виставка живопису, присвячена сучасному Острогу.

Коментарі
19 вересня
Сьогодні
Вчора