РАЙОН.IN.UA

Пластуни Рівненщини створили курінь імені князів Острозьких. ФОТО

12:09 29.08.2019
149

У традиції Національної скаутської організації України (НСОУ) «Пласт» прийнято, аби великі структурні утворення – курені – юнаків чи юначок обирали собі патронів, на честь яких і називають свій курінь. Покровителем має бути видатна історична постать, яка має слугувати прикладом для молоді. Відповідно до цього розробляють цілий церемоніал, вивчають історія особистостей, досліджують використання символіки, а також обов’язково святкуються дні народження та інші важливі дати.

На базі станиці Здолбунів «Пласту» НСОУ постав курінь ім. Князів Острозьких. Курінь об’єднує юнаків зі Здолбунова, Здовбиці, Квасилова та Шпанова. Зв’язковим куреня, тобто дорослим, який опікується діяльністю дітей, став старший пластун, випускник Національного університету «Острозька академія» Олександр Денисюк. Важливо, що, пам’ятаючи про князівську славу, юнаки обрали собі гасло «Відвага і честь» – так би мовити, беручи приклад із видатного полководця Костянтина Івановича Острозького та просвітителя Василя-Костянтина Острозького.


На початку серпня юнаки організували табір, під час якого впродовж двох тижнів знайомилися з історією князівського роду, вивчали символіку Острозьких, здобували практичні навики та відвідували різноманітні майстеркласи. До речі, декілька років тому острозькі пластуни теж хотіли створити курінь та обрати собі покровителем когось із Острозьких, та, на жаль, їм не вдалося довести справу до кінця. Та, зрештою, найважливіше те, що новостворений курінь популяризуватиме серед найбільшої громадської організації НСОУ історію нашого міста та самого князівського роду.




Читайте також:

Військовому ліцеєві присвоїли ім’я князя Острозького

Інна СОБКО

Коментарі
19 вересня
Сьогодні
Вчора