РАЙОН.IN.UA
Децентралізація
Децентралізація

Ущільнення районів: на Волині – три замість 16

11:06 13.07.2019
642

У рамках адміністративної реформи замість 16 районів на Волині може залишитись всього три.

Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко представив нову модель адміністративно-територіального устрою України, в якій замість 468 районів буде сформовано 102, пише Перший.

«Нова система дозволить сформувати якісний менеджмент європейського зразка — за показниками розвитку людського потенціалу, якісних послуг і секторальних реформ. Також це дасть можливість не лише побудувати якісну модель управління, а й ефективно використати кошти на місцях, які нині спрямовуються на існуючі майже пів тисячі райдержадміністрацій», — зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, кількість мешканців району зросте до 150 тисяч.

Згідно з картою, яку оприлюднив Геннадій Зубко, на Волині планується залишити всього три райони. Перший вірогідно об’єднає Луцький, Рожищенський, Ківерцівський та Горохівський, другий – Володимир-Волинський, Іваничівський та Локачинський, третій – Ковельський, Маневицький, Любешівський, Любомльський, Камінь-Каширський, Старовижівський, Ратнівський, Турійський, Шацький.

Радниця з комунікацій Волинського центру розвитку місцевого самоврядування Олена Кузьмич пояснила, що такий поділ неостаточний.

«Це проект, який ще обговорюється експертами. Наразі нікому невідомо, коли повинна відбутись реформа на рівні районів, тому що для цього повинен завершитись процес об’єднання громад», – сказала вона.

У 91 районі в Україні досі не створено жодної об’єднаної громади.

Читайте також: Кінець країни рад, або що треба знати про другий етап децентралізації

Коментарі
19 липня
Вчора
17.07.2019