РАЙОН.IN.UA

Науковці з Києва зробили висновок, чому міліє Світязь

18:09 12.07.2019
264

Найбільше і найглибше озеро України Світязь катастрофічно обміліло: вода відійшла від берега на десятки метрів.

Озеро, яке живиться здебільшого підводними водами та опадами, міліє вже не вперше, – повідомили в управління екології та природних ресурсів Волинської облдержадміністрації.

Врятувати від засухи Світязь, за словами директорки Шацького національного природного парку Марії Христецької, міг би шлюз, який регулює рівень води в озері. Проте, ця гідроспоруда перебуває в аварійному стані, а відтак потребує термінового ремонту у вкрай найближчі терміни.

«Окрім того, складнощів додає й те, що ця споруда досі не перебувала ні у кого на балансі. А тому, в ході обговорення проблематики питання, прийнято рішення звернутися до Шацької територіальної громади з метою взяття на баланс вказаної споруди. Це дасть можливість забезпечити фінансування ремонту шлюзів»,- прокоментував ситуацію начальник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Дмитро Новохатський.

Читайте також:Світязь міліє, а місцеві мріють про дощі: на ТСН розповіли про проблему краю

Чому міліє озеро Світязь –показали у відеосюжеті на каналі ICTV

Без паніки: знайшли спосіб врятувати Світязь від обміління

До слова, наукові дослідження, виконані Інститутом водних проблем і меліорації НААН підтверджують погіршення стану водних екосистем через прогресуючі процеси зменшення річкового стоку та водозабезпеченості територій, позаяк на території Шацького НПП з 1972 року функціонує моніторингова мережа спостережних свердловин для визначення природного і порушеного режиму поверхневих та підземних вод.

Аналізуючи геолого-гідрологічний стан території, що склався за останні роки, в управлінні екології та природних ресурсів облдержадміністрації зазначають, що нині спостерігається зниження рівнів води ґрунтового і напірного горизонтів, і тому і зниження рівнів води у всіх поверхневих водотоках досліджуваного регіону, у тому числі і озері Світязь.


Коментарі
19 липня
Вчора
17.07.2019