РАЙОН.IN.UA

«Правооохоронні органи займаються фактом зливу нечистот у Луцьку», – начальниця відділу екології

09:41 05.07.2019
161

У канали Гнідавського заводу та вільні для зливу люки завод «БІО-ПЕК» зливає мелясну барду, від чого містом поширюється неприємний запах.

Про це 4 липня під час виїзного засідання тимчасової міжвідомчої екологічної комісії на полях фільтрації цукрового заводу розповіла начальниця відділу екології Оксана Тарабанюк.

За словами начальниці, завод зиває відходи автоцистернами, а не по трубах, як це передбачено. Оксана Тарабанюк додала, що різний запах розходиться Луцьком через те, що барда змішується з каналізаційними відходами.

«Звісно, він змішується й з іншими, адже є маса різних виробництв, які мають свої джерела викидів. Але всі скарги в основному описують рибний, м‘ясний, гнилісний запах. Лише біотенольне виробництво дає такий рід відходів, до того ж цукровий завод починає працювати лише з 25 серпня», – каже посадовиця.

Вона зауважила, що наразі йде велике споживання електроенергії – 9-10 тисяч ВАТ на добу.

До слова, Оксана Тарабанюк додала, що запах розходитися у центральний та 40-ий райони через те, що «БІО-ПЕК» зливає нечистоти у «вільні» люки.

«Запах не може перенестися з Гнідавського заводу на такі великі відстані, як до центру та на 40-ий квартал, у випадку, якщо не скидають відходи біотенольного виробництва у каналізаційні люки, які знаходяться на централізованій каналізаційній мережі міста», – зазначила начальниця відділу екології.

За її словами, для того, аби ці відходи не викидалися кустарними методами на основі радянських технологій потрібно придбати відповідне обладнання.

Наразі звернення щодо неправомірних дій «БІО-ПЕКу» заправили до прокуратури.

«Правооохоронні органи займаються фактом зливу нечистот. Далі слово буде за ним. Після здійснення досліджень санітарних та природоохоронних органів, чекатимемо реакції», – резюмувала Оксана Тарабанюк.


Коментарі
19 липня
Вчора
17.07.2019