Луцьк на два дні стане легкоатлетичною столицею

11:42 27.06.2019
426

У Луцьку відбудуться найпрестижніші легкоатлетичні змагання, які коли-небудь відбувалися у місті.

В обласному центрі Волині 6-7 липня відбудеться Командний чемпіонат Європи з легкоатлетичних багатоборств (Суперліга). Змагатимуться вісім європейських збірних: України, Білорусі, Франції, Великої Британії, Швейцарії, Іспанії, Естонії та Нідерландів, — повідомили на сторінці Fan-project Volyn у Facebook.

Суперліга з багатоборства — перші змагання легкої атлетики такого рівня, які керівництво Євроатлетики доручило провести Україні після початку російсько-української війни. У 2013 році Донецьк приймав юнацький чемпіонат світу з легкої атлетики. Згодом через військові дії на Донбасі жодні змагання Україні проводити не доручали. Винятком стали декілька матчевих юнацьких та юніорських зустрічей з легкої атлетики, які також провели після реконструкції «Авангарду» у Луцьку.

Про ймовірне рішення Євроатлетики надати Луцьку право провести Кубок Європи вперше стало відомо у травні 2017 року. Тоді до обласного центру приїздив разом із керівником Олімпійського комітету України Сергієм Бубкою керівник Євроатлетики Свейн Арне Хансен. Він був по-доброму шокований містом та стадіоном.

Через кілька місяців Суперлігу командного чемпіонату Європи з багатоборства приймав Таллінн і збірна України перемогла у командному заліку. В індивідуальному Аліна Шух була найкращою у змаганнях семиборок, а Олексій Касьянов став другим серед десятиборців. Через рік стало офіційно відомо, що Луцьк тримав право провести європейський кубок з багатоборства у 2019 році.

Отож, коротко про змагання, які зустріне Луцьк у липні.

Чоловіче десятиборство — вид спорту, що включає змагання в 10-ти видах легкої атлетики (біг на 100 м, стрибки у довжину, штовхання ядра, стрибки у висоту, біг на 400 м, біг на 110 м із бар'єрами, метання диска, стрибки з жердиною, метання списа та біг на 1500 м).

Змагання проводяться два дні поспіль (по п’ять видів за день). Результат кожного учасника визначається комбінацією його результатів в окремих видах. Існує система нарахування очок у кожному виді (при цьому враховується саме результат, а не зайняте місце). Потім ці очки підсумовуються, щоб одержати остаточний результат.

Жінки змагаються в семиборстві. До програми в них входять біг на 100 метрів з бар'єрами, стрибки у висоту, штовхання ядра, біг на 200 метрів, стрибки у довжину, метання списа, біг на 800 метрів. Змагання із семиборства тривають також два дні — чотири перші дисципліни в перший день, три інші — в другий.
Кубок Європи у Луцьку розпочнеться о 10.00 суботи, 6 липня. У неділю змагання триватимуть з 9.30, закінчаться о 20.00.

Склад української збірної такий:

Жінки (7-борство): Римма Буйненко (Дніпропетровська обл.), Дарина Слобода (Київська обл.), Ірина Рофе-Бекетова (Харківська обл.), Ганна Нелепа (Донецька обл.).

Чоловіки: (10-борство): Василь Іваницький (Львівська обл.), Олексій Касьянов (Запорізька обл.), Руслан Малогловець (Дніпропетровська обл.), Вадим Адамчук (Вінницька обл.).

Напередодні Кубка Європи деякі оновлення відбулися і на «Авангарді». Тут оновили верхній шар покриття доріжок і секторів, а також зробили нову розмітку арени.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
8 квітня
Сьогодні
Вчора
06.04.2020