РАЙОН.IN.UA
Дві області отримають майже 30 мільйонів за сусідство з Рівненською АЕС
Дві області отримають майже 30 мільйонів за сусідство з Рівненською АЕС

Дві області отримають майже 30 мільйонів за сусідство з Рівненською АЕС

10:56 20.04.2019
330

На фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає у зоні спостереження Рівненської АЕС у 2019 році уряд спрямував 29,9 мільйонів гривень державної субвенції. В цілому, прилеглим до діючих АЕС територіям цьогоріч уряд виділив 137,5 мільйонів гривень.

Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

Субвенції на соціально-економічну компенсацію ризику населення зони спостереження Рівненської АЕС є додатковим ресурсом, який з 2010 року сприяє сталому економічному розвитку Рівненщини та Волині. Варто також відзначити, відповідно до законодавства тариф на електроенергію для населення 30-кілометрової зони спостереження АЕС на 30% менший від діючого в країні.

Отож, розподіл державної субвенції бюджетам адміністративно-територіальних одиниць зони спостереження РАЕС у поточному році становить:

Обласні бюджети: Рівненської області – 6,4 мільйона гривень; Волинської області – 2,5 мільйона гривень.

Районні бюджети: Володимирецького району – 9,7 мільйона гривень; Сарненського району – 5,8 мільйона гривень; Костопільського району – 141 тисяча гривень; Маневицького району – 6,7 мільйона гривень; м. Вараш – майже 4,5 мільйона гривень.

За результатами наради з питань розвитку атомної енергетики, що відбулася в березні на Хмельницькій АЕС, 4 квітня Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про заходи з підтримки розвитку ядерної енергетики та підвищення рівня безпеки у сфері використання ядерної енергії», який відновлює компенсацію ризиків громадам від сусідства з АЕС, призупинену торік.

Згідно з чинним законодавством субвенція спрямовується на обласні, районні, сільські та селищні ради, насамперед, на: будівництво та ремонт захисних споруд цивільного захисту, які пройшли відповідно до законодавства технічну інвентаризацію; закупівлю засобів індивідуального захисту органів дихання та препаратів стабільного йоду; навчання населення користуванню об'єктами спеціальної соціальної інфраструктури і засобами індивідуального захисту органів дихання; фінансування об'єктів спеціальної соціальної інфраструктури, в тому числі, реалізація проектів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту таких об'єктів, зокрема навчальних закладів, закладів охорони здоров'я, культури, фізичної культури і спорту, об'єктів житлово-комунального господарства, автомобільних доріг, систем зв'язку.

Загрузка...
Коментарі
19 жовтня
Сьогодні
Вчора