РАЙОН.IN.UA
На Маневиччині відсвяткували 76 років з дня утворення Колківської республіки
На Маневиччині відсвяткували 76 років з дня утворення Колківської республіки

На Маневиччині відсвяткували 76 років з дня утворення Колківської республіки. ФОТО

18:25 19.04.2019
494

На Маневиччині провели урочистості, присвячені 76-й річниці утворення Колківської республіки.

Гостював в селищі на Волині і голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко. З молитвою, повстанськими піснями та квітами – чергову річницю у Колках святкували гучно, аби й молоде покоління знало та цінувало історію, – пишуть на сайті облдержадміністрації.

Довідково, навесні 1943 року територія Волині знаходилася у глибокому німецькому тилу. Саме тоді відбулася атака загону українських повстанців на волинське містечко Колки. Німецький гарнізон зі значними втратами був змушений залишити селище, до якого вступив упівський загін на чолі з Миколою Костенюком – «Олегом». Саме з цього часу і починається історія українського державного утворення на території Волині, який незабаром назвуть Колківською республікою.

Під час заходу присутні поклали квіти до пам’ятного знаку «Борцям за волю України» та стенду пам'яті загиблим героям-землякам, учасникам АТО та Небесної Сотні. Також привітали ювіляра – почесному голові Братства ветеранів ОУН і УПА Василю Кушніру сьогодні виповнилося 80 років.

Голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко був вражений виступом станичної Братства ОУН-УПА Волинського краю імені Клима Савури Марією Ткачук та відзначив, що таки вдалося для колківчан зробити справжнє свято.

«Гуртом зробили свято! Минулого року ми започаткували перший всеукраїнський Фестиваль повстанської пісні, а сьогодні це була ніби репетиція до наступного! Але людей було навіть більше, ніж у Луцьку. Це свідчить про те, що в нашому серці є Україна й ті люди, завдяки яким вона існує. Ми повинні своїми справами та добрими помислами будувати нашу державу. Ми також згадали й воїнів АТО, які йдуть й захищають свої сім`ї та Батьківщину. Для влади – кожен, хто воював чи його рідні – це друзі, однодумці. Нам є чим пишатися, нам є що пам`ятати! Це найголовніше», – відзначив голова ОДА.

За багаторічну активну громадську діяльність, відданість ідеалам свободи і демократії, патріотичне виховання молоді та з нагоди 76-ї річниці створення Колківської республіки оголосили подяку голови обласної державної адміністрації членам Братства ветеранів ОУН-УПА Волинського краю імені полковника Клима Савура Катерині Гань та Ананію Добровольському.

Відзнаки також отримали члени громадської організації «Волинське обласне ветеранське товариство політичних в’язнів і репресованих» Олексій Гембік та Анатолій Поперецький.Більше фото з святкування можете переглянути ТУТ.

Загрузка...
Коментарі
19 жовтня
Сьогодні
Вчора