РАЙОН.IN.UA
Поблизу Дубового школярі впорядкували могилу вчительки, яку вбили енкаведисти
Поблизу Дубового школярі впорядкували могилу вчительки, яку вбили енкаведисти

Поблизу Дубового школярі впорядкували могилу вчительки, яку вбили енкаведисти

15:51 14.04.2019
440

У Дубівські школі влаштували тематичний велопробіг – школярі їздили впорядкувати пам'ятник вчительці.

Про це повідомляє Наталія Тхоржевська на своїй сторінці у Facebook.

Пам’ятний хрест стоїть і на місці, де знайшли тіло Ганни Сороки, над дорогою Ковель — Брест, за селом Дубове ліворуч, якщо їхати з Ковеля. Пам'ятник стоїть на узліссі, засипаний торішнім листям, сухим галуззям. Високий пагорб з жовто-блакитним прапором біля високого гарного хреста видно добре з дороги. Та небагато проїжджих знають, що то за місце.

19 серпня 1946 року на свято Спаса енкаведисти схопили 21-річну вчительку Ганну Сороку із села Буцинь Старовижівського району, яку потім по-звірячому вбили . Хтось доніс, і Ганну Сороку схопили енкаведисти, коли вона саме йшла до церкви у сусіднє село Секунь. Про це розповідає Сергій Наумук у газеті «Волинь».

Майже два місяці дівчину тримали у Старій Вижівці під арештом. У середині жовтня її повезли нібито в Ковельську в’язницю. По дорозі неподалік від села Дубове Ганну почали по-звірячому катувати. Мучили молоду патріотку четвермо: двоє з них були її односельцями. Потім згвалтували і вбили. Близько місяця тіло лежало біля дороги. Лише 21 листопада люди таємно поховали Ганну Сороку на сільському кладовищі. Уже в роки Незалежності на могилі поставили пам’ятник із написом: «Мене били, вбивали, на чужину гнали, Та я не скорилася, зі сльози відродилася, Українкою я народилася. Сорока Ганна Терентіївна (1925—1946). Безвинно вбита енкаведистами».

Загрузка...
Коментарі
19 жовтня
Сьогодні
Вчора