РАЙОН.IN.UA
Юрій Салуха
Юрій Салуха

Музикант з Любомля підкорив шоу «Дивовижні люди». ВІДЕО

11:43 11.04.2019
650

Юрій Салуха вразив журі неймовірним слухом, завдяки якому може перетворювати кожен звук у ноту.

25-річний любомльчанин розвинув слух до фантастичного рівня. Свої здібності він нещодавно продемонстрував в ефірі шоу «Дивовижні люди», що транслюється на телеканалі «Україна».

Ведучий шоу назвав Юрія сучасним Вольфгангом Амадеєм Моцартом. Він так само віртуозно грає на фортепіано і скрипці, а ще пише музику, грає в оркестрі і має абсолютний звук. Він чує те, що не чують інші.

«У нашому містечку не було газу і, на жаль, зараз нема. Звісно, опалюють домівки дровами. Якось сусід різав дрова, я почув там ноти», – розпочав розповідь у візитці Юрій.

«Сусід різав дрова, син підійшов до мене і каже: «От там ріжуть дрова і звучить така-то нота». Я відповідаю: «Юро, як у пилки може нота звучати?». «Хіба ти не чуєш, мамо?» Була дуже здивована такою заявою сина», – пригадує мама хлопця Світлана Салуха.

Юрій грав в оркестрі на скрипці, проте раптово у нього почався постійний біль у руці. Різні діагнози ставили, але допомогти ніхто не міг. З часом довелося відмовитися від гри на інструменті.

«Ми перепробували все можливе і неможливе, зверталися до різних спеціалістів. Для мене це став справжній стрес, адже не знала, що буде з дитиною далі», – розповідає мама.

«Коли я відмовився від консерваторії, зрозумів, що моє життя закінчилося... Не знав, що робити. Але вирішив: можливо, можу реалізувати себе в іншому. Я згадав про свій абсолютний слух. Почав робити музичні аранжування, оркестрування і так заробляти на життя. Я мрію стати успішним піаністом і співпрацювати з відомими музикантами», – розповів учасник проекту «Дивовижні люди».

На шоу для Юрія приготували складне завдання: він повинен був без звуку, орієнтуючись лише на рухи пальців піаніста-віртуоза Євгена Хмари, визначити три музичних твори. Експериментатор Хмара намагався заплутати Юрія і грати кожен із музичних творів трішки по-своєму. Не зважаючи на це, хлопець із завданням впорався. Мама Світлана, яка сиділа у залі, ледь стримувала сльозі радості за сина. Талант хлопця відзначив кожен із членів журі.

Більше у відео.

Загрузка...
Коментарі
22 жовтня
Сьогодні
Вчора