РАЙОН.IN.UA

Як шахраї обдурюють мешканців Рожищенського району

14:53 05.04.2019
114

На сьогодні користування всесвітньою мережею Інтернет – це дуже зручно, швидко та вигідно, однак не завжди безпечно.

Про це повідомляє Рожищенський відділ Маневицької місцевої прокуратури.

Так, упродовж 2018 року до правоохоронних органів Рожищенського району надійшло 23, а у 2019 вже 15, звернень із повідомленням про вчинення відносно заявників кримінальних правопорушень, передбачених ст. 190 КК («шахрайство»), з використанням можливостей мережі Інтернет та мобільного зв’язку.

Читати також: Рожищенських підприємців намагаються ошукати від імені податкової

Здебільшого причиною такої ситуації є власна недбалість та надмірна довіра до людей, які знаходяться по той бік екрану монітора чи трубки телефону.

Найпоширеніший спосіб, яким ошукували жителів району це попередня оплата за товар, який продають на інтернет-сайтах, часто за очевидно заниженими цінами. Під різним приводом вдавані продавці відмовляються відправити товар поштовими перевізниками без попередньої оплати його вартості.

Чим більше занижена ціна, тим більша спокуса у потерпілого його придбати. Цим шахраї і користуються. Їхні жертви забувають про обережність, банківськими переказами переводять гроші шахраям, які отримавши своє – зникають.

Для прикладу, в цьому році до Рожищенського відділення поліції звернулась громадянин, який безповоротно перерахував більше двох тисяч гривень за інструмент, оголошення про продаж якого побачив на популярному інтернет-сайті оголошень.

Однак, запобігти цьому способу шахрайства дуже легко. Не варто економити на декількох процентах від суми покупки за послугу післяплати за куплену річ у поштовому відділенні після його отримання. В більшості випадків, шахраї і самі відмовляються таким чином «продавати» товар.

Одним із лідерів є шахрайство з використанням персональної інформації потерпілих про банківські картки. В умовах сьогодення, шахрай, який володіє Вашими персональними даними – власник Вашого життя.

Пам’ятайте, що співробітники банку не мають права зв’язуватися з клієнтом в телефонному режимі й уточнювати його особистісні дані. Паролі та інша інформація від банку – це взагалі інформація секретна. Ніколи не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, ПІН-код або CVV2-код, а також паролі, що надходять в SMS! Якщо дзвонять й уточнюють ці дані, знайте: це спроба шахрайства.

Проте потерпілими від цього виду злочину регулярно стають і жителі Рожищенського району. Зокрема, нещодавно внаслідок таких необачних дій заявниця втратила більше 10 тисяч гривень власних коштів, якими заволоділи невідомі, використовуючи отримані від неї по телефону дані банківської картки.

На мобільний телефон заявниці надійшов дзвінок від чоловіка, який представився працівником служби безпеки банку. Приводом для дзвінка стала нібито перевірки персональних даних клієнта з метою запобігання блокування карткового рахунку. Скориставшись довірою потерпілої, шахрай отримав від неї всі необхідні дані банківської картки для отримання доступу до грошей, яким розпорядились на власний розсуд.

Часто шахраї виманюють інформацію про банківські картки під приводом неможливості без цих даних переказати Вам гроші, наприклад, за товар, який Ви продаєте в інтернеті. Пам’ятайте, що для отримання грошового переказу на банківську картку достатньо повідомити лише її номер, який складається з 16 цифр, про те розголошення лише цього номеру також не є гарантією безпеки Ваших збережень на картці в майбутньому.

Суворо дотримуйтеся правил користування карткою, не передавайте ніякої інформації третім особам. Якщо подзвонили й представилися співробітником банку з невідомого номера телефону, не потрібно вступати в дискусію, покладіть слухавку й передзвоніть на номер «гарячої лінії», який вказаний на картці для уточнення.

Будь-який власник пластикової картки банку повинен усвідомлювати, що завжди існує дуже великий ризик того, що саме він стане однією із жертв обману і потрапить у тенета шахраїв. Однак якщо уважно ознайомитися з головними прийомами злочинців, то ризик того, що ви потрапите в неприємну ситуацію, буде набагато нижчий. Адже хто попереджений – той озброєний!

Основний принцип шахрайства – ввести жертву в оману і, скориставшись цим, спонукати її під певним приводом передати гроші або майно. Слід бути дуже уважними, щоб не потрапити в спритні руки шахраїв.

Коментарі
22 квітня
Вчора
20.04.2019