РАЙОН.IN.UA

У Ковелі вперше зробили складну операцію на мозку

14:48 04.04.2019
2585

Лікарі Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання зробили тромбоекстракцію – видалили тромб з артерії – у пацієнтки з ішемічним інсультом.

31-річну жінку до медзакладу доправила бригада екстреної медичної допомоги. Після огляду невропатологів та комп’ютерної томографії в пацієнтки діагностували ішемічний інсульт: заблокованою виявилася права мозкова артерія. Лікарі прийняли рішення прооперувати жінку, отримали її згоду. Уже протягом 2-3 годин після операції рухи в кінцівках, які внаслідок ураження мозку були неможливі, відновилися, адже кровообіг ураженої ділянки головного мозку було вчасно відновлено.

Тромбоекстракція – високотехнологічна операція, яка полягає у видалення тромбу з артерії під контролем ангіографа. Це рентгенхірургічне обладнання в Ковельському МТМО встановили за кошти проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі в людей» в рамках субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами кровообігу у Волинській області».

Операцію провели судинний хірург Олександр Голуб та нейрохірург Юрій Новак. Як зазначається на фб-сторінці Ковельського МТМО, такі операції на сьогодні роблять лише в декількох лікувальних закладах України.

Читайте також: Все, що треба знати про «медичні» гроші для Волині від Світового банку

Лариса АНДРІЙЧУК

Загрузка...
Коментарі
19 жовтня
Сьогодні
Вчора