РАЙОН.IN.UA
Амбулаторія у Плоскому чекає пацієнтів
Амбулаторія у Плоскому чекає пацієнтів

На Острожчині відкрили першу амбулаторію сімейної медицини

19:09 30.03.2019
274

На Острожчині відкрили першу амбулаторію загальної практики сімейної медицини.

Центр надання медичної допомоги з’явився в селі Плоске відповідно до Закону України «Про підвищення якості та доступності медичного обслуговування у сільській місцевості» та в межах програми Президента України «Доступна медицина в селі». Амбулаторію, яку почали зводити в листопаді 2018 року, відкрили в суботу, 30 березня. На непересічну для села подію завітали: народний депутат України від Рівненщини Юрій Вознюк, голова РОДА Олексій Муляренко, його перший заступник Віталій Ундір, голова Острозької РДА Богдан Турович та інші поважні гості.

Плосківська амбулаторія, зведена за типовим проектом Міністерства регіонального будівництва, одна з 34 закладів первинної медицини, які будують на Рівненщині, і п’ята за ліком із-поміж відкритих. До речі, на сьогодні наша область посідає третє місце за темпами будівництва амбулаторій по Україні.

Зміни помітні щодня, – Віталій Ундір про втілення медичної реформи на Острожчині

В амбулаторії є кабінет лікаря, кімната персоналу, стерилізаційна, процедурна тощо. Особливістю медичного закладу є й те, що тут розміщено житло для лікаря. Медпрацівник матиме власну кухню, спальню, санвузол і ванну.

Важливо відзначити, що в Плоскому для зручності відвідувачів обладнана дитяча кімната, де малюки можуть зачекати батьків, поки ті будуть на процедурах. Петро Галімський, Плосківський сільський голова, розповідає, що під час будівництва в проект уносили певні зміни, наприклад, санвузол обладнали для людей з обмеженими можливостями – розширили двері, установили поручні тощо.У вітальному слові голова РОДА Олексій Муляренко наголосив, що другий зі стратегічних напрямків будівництва на території Рівненщини – спортивна інфраструктура. Зокрема, цьогоріч активно будуватимуть спорткомплекс в Острозі.

«Сподіваюся, що це лише початок і ми матимемо ще не один шанс покращувати життя краян, а заодно доводити, що ми працюємо на благо всієї України», – зауважив Віталій Ундір.


Чин освячення новозбудованого приміщення провів настоятель місцевого храму Різдва Богородиці отець Ярослав. Священик від імені селян подякував усім, хто допомагав у будівництві.


Після того, як перерізали червону стрічку, усі охочі змогли оглянути приміщення амбулаторії. Селяни зі захопленням розглядали робочі кабінети, схвально кивали головами, дивлячись на житлові кімнати. Літні люди навіть крадькома втирали сльозу – їм не віриться, що такий заклад відтепер є в їхньому селі. А маленький Денис сказав: «Хочу тут трохи жити», – і по-діловому зняв шапочку.
У Плосківській амбулаторії понад 2300 жителів Плоского і Завизова обслуговуватиме четверо медпрацівниць – лікарка, дві медсестри і санітарка. Завідуватиме закладом Маргарита Колесник.

Крім того, медзаклад невдовзі отримає автомобіль підвищеної прохідності, аби лікар безперешкодно добирався на виклики до пацієнтів.


Коментарі
21 квітня
Сьогодні
Вчора
19.04.2019