РАЙОН.IN.UA
Ковельські еко-активісти закликають не залишати «рани» на стовбурах беріз / Фото ілюстративне
Ковельські еко-активісти закликають не залишати «рани» на стовбурах беріз / Фото ілюстративне

Ковельські еко-активісти закликають не залишати «рани» на стовбурах беріз

16:43 28.03.2019
88

Збирачі березового соку залишають «рани» на стовбурах дерев.

Про це йдеться на сторінці «Цінуй та Бережи» у Facebook.

З початком весни починається заготівля березового соку – смачного та корисного, Всі йдуть-їдуть за ним, щоб отримати перші поживні речовини: вітаміни та мікроелементи, які так необхідні нашому організму після виснажливої зими.

«Ще хтось тільки починає його збирати, а хтось вже набрався з надлишком, але в кінцевому рахунку після такої сокозаготівлі, ми бачимо одну й ту ж саму сумну картину, кожного року-порозкидана тара навколо та відкриті «рани» на стовбурах берізок. Чому таке користувацьке ставлення: «використали та покинули на поталу природі, а нічого страшного, само затягнеться» Е ні, помиляєтесь», – каже Руслан Троцюк у дописі.

Активіст закликає набравши соку, обов’язково допоможіть березі залікувати рани – хоча б для того, щоб наступного року було вам до чого повернутися. Для цього після збору соку необхідно замастити надріз пластиліном, воском, господарським милом або закрийте його мохом. Це вбереже дерево від проникнення в нього бактерій і різних грибків, які можуть спричинити загнивання надрізу, і можливо, призвести до загибелі дерева.


Коментарі
21 квітня
Сьогодні
Вчора
19.04.2019