РАЙОН.IN.UA
Олег Кіндер
Олег Кіндер

Олег Кіндер програв справу у Верховному Суді України

10:47 28.03.2019
314

Ковельський міський голова, дії якого суд визнав протиправними та некомпетентними, має сплатити 5 тисяч гривень заподіяної моральної шкоди.

Нагадаємо, що у листопаді 2012 року на засіданні виконкому Ковельської міської ради було прийнято рішення про оформлення права власності на господарську споруду, що у Ковелі на вулиці Незалежності, яка належить мешканцю міста Миколі Силюку. Проте, мер Олег Кіндер відмовився його підписати та видати, мотивуючи свої дії тим, що такий документ… не приймався.

За фальсифікацію місцевій владі довелося відповідати у суді. Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 8 жовтня 2014 року дії Олега Кіндера визнали протиправними. Також визнано відсутність компетенції ковельського міського голови. Ця постанова залишена без змін ухвалою Вищого адміністративного суду України.

Вважаючи «діяння» мера незаконними, такими, що порушують конституційне право набуття у власність об’єкта нерухомого майна, Микола Силюк у квітні 2016 року звернувся до суду із позовом про стягнення з нього моральної шкоди. Головуючий по справі суддя Микола Миронюк у задоволенні позову відмовив, бо позивачем, начебто, не доведено факту заподіяння такої шкоди.

«Оскільки вказана моральна шкода була заподіяна саме діями посадової особи органу місцевого самоврядування під час виконання нею своїх повноважень, то її відшкодування провадиться за рахунок власних коштів цієї особи, тобто у даному випадку відповідачем», – зазначається в рішення Апеляційного суду Волинського області.

Олег Кіндера не погодився із таким «вердиктом» і подав касаційну скаргу, однак Верховний Суд України постановою від 28 лютого 2019 року залишив її без задоволення.

Отож, ковельському градоначальнику таки доведеться з власного гаманця сплатити моральну шкоду Миколі Силюку, інтереси якого в судах захищала адвокат Ніна Демчук.


Коментарі
21 квітня
Сьогодні
Вчора
19.04.2019