РАЙОН.IN.UA
Маневицький районний суд
Маневицький районний суд

У Маневицькому суді заперечують «відмазування» п’яних водіїв

14:48 20.03.2019
246

Маневицький районний суд Волинської області спростовує інформацію опубліковану на сайті «Район.Маневичі» 16 березня 2019 року, де йдеться про «відмазування» п’яних водіїв району.

У суді вважають поширену інформацію неповною та необ’єктивною, з метою реалізації їхнього права на відповідь та права суспільства на достовірну інформацію, доводять до відома громадськості наступне:

  • У Маневицькому районному суді Волинської області працює двоє суддів, які протягом 2018 року розглянули 135 справ про адміністративні правопорушення за статтею 130 КУпАП (тобто за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння або відмови особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного або наркотичного сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції), з них 31 справа закрита провадженням у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Зокрема, суддя Ірина Токарська за минулий рік розглянула 64 справи про адміністративні правопорушення за статтею 130 КУпАП, з них 22 – закриті провадженням з різних причин, а саме:

  • 9 справ надходили до суду від органів поліції через тривалий період з моменту складення протоколів.
  • У 6 справах до суду надходили клопотання правопорушників про відкладення справи розглядом у зв’язку з перебуванням на лікуванні і поданням підтверджувальних документів.
  • У 4 справах причиною тривалого розгляду стало повернення рекомендованих листів АТ «Укрпошта» з відміткою «за закінченням встановленого строку зберігання».

Систематичне порушення правил судових повісток «Укрпоштою» стало підставою для постановлення Верховним Судом 23 січня 2019 року окремої ухвали, оскільки практика пересилання поштових повідомлень, яка склалася в «Укрпошті» призводить до суттєвих зловживань процесуальними правами з боку недобросовісних учасників судових спорів з метою затягування розгляду у судах, уникнення участі у судових засіданнях.

  • У 1 справі провадження закрито, відповідно до частини 5 статті 38 КУпАП, оскільки органи поліції склали протокол про адміністративне правопорушення зі спливом місячного строку з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
  • Ще 2 справи були закриті провадженням у зв’язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності, оскільки адвокатом заявилися клопотання про виклик в судове засідання свідків та витребуванням додаткових доказів у справі.

Судді вживають різні заходи з метою оперативного розгляду справи, зокрема, надсилають відповідні запити у лікувальні заклади для з’ясування чи перебуває правопорушник на лікуванні і чи встановлений діагноз перешкоджає його участі у судовому засіданні, а також для вручення судових повісток залучаються дільничні інспектори Маневицького відділу поліції.

«Хочемо зазначити, що суд поважає роль ЗМІ у висвітленні діяльності судової системи. Втім, звертаємо увагу на обов’язок журналіста подавати для публікації об’єктивну і достовірну інформацію, як того вимагає законодавство України. Тому, розуміючи вагомий вплив ЗМІ на формування громадської думки, з метою поширення об’єктивної, перевіреної та всебічної інформації про роботу суду, пропонуємо надалі звертатися до прес-служби Маневицького районного суду Волинської області», – ідеться у повідомленні прес-служби суду.

Коментарі
20 вересня
Сьогодні
Вчора