РАЙОН.IN.UA
Теплохід на Світязі
Теплохід на Світязі

У соцмережі показали фото теплоходів на Світязі

11:36 20.03.2019
951

У 60-70-х роках минулого століття на озері Світязь ходили теплоходи.

Про це пам'ятають чимало місцевих та відпочивальників, котрі залюбки каталися на ньому.

Нагадаємо, що днями житель Світязя Сергій Озімок у Facebook у групі «Світязь: історія, факти, відпочинок» повідомив про те, що в затоці озера, де був «центральний причал», під час прибирання вдалося знайти металеву табличку з розкладом маршруту теплохода, який перевозив пасажирів по озеру.

Шачани у коментарях під новиною та постом світязянина стали згадувати події тих років.

«Тим теплоходом я їздила до Світязя, потім йшли на зупинку і так їхали з Пульмо до Шацька. Але краще було до турбази, а там пішки. Бо нам до озера майже така само відстань була», – написала Галина Шум.

Ніна Дужич також пригадує, що квиток на теплохід був дорогий – 20 копійок, а музику з теплохода було чути на все село. Могли місцеві дітлахи й безкоштовно покататися, за умови, якщо помиють палубу.

Олена Ляшук (Волкова) у коментарях в Район.Шацьк під новиною про металеву дошку з розкладом теплохода написала також, що її батько був першим капітаном теплохода «Москвич».

«Справа в тому, що мій батько, Волков Віталій Миколайович, був першим капітаном ПТ-142 "Москвич". Така була назва теплоходу. Моє щасливе дитинство як раз, припало на ті часи... На жаль, тато відійшов у вічність 9 березня 2016 року. Залишились спогади і фото. Одне з фото теплохода ми зробили на його памятнику.»

А світлини двох теплоходів, які ходили Світязем, опублікував Сергій Озімок.


Коментарі

Моряк

20:30 20.03.2019

І в 70-х роках!

20 серпня
Вчора
18.08.2019