РАЙОН.IN.UA
Ліс
Ліс

Пісумували роботу Володимир-Волинського лісництва у Локачинському районі

16:00 05.03.2019
108

На Локачинщині провели нараду, на якій директор державного підприємства «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» Володимир Філюк прозвітував про основні показники діяльності за 2018 рік.

Нарад пройшла першого березня, участь у ній також взяв і голова райдержадміністрації Віктор Дудечко, – повідомляє сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики райдержаадміністрації.

Звітну конференцію розпочав директор підприємства Володимир Філюк, коротко розповівши про саме ДП «Володимир-Волинське ЛМГ», яке створили1940 року. Його держлісфонд загальною площею 33333 тисячі гектарів, розміщений на території Іваничівського (7297 тис гектар), Володимир-Волинського (19847 тис гектарів), Локачинського (5616 тис гектар) і Турійського (6 гектар) адміністративних районів, а також м. Володимир-Волинський (11 гектарів).

За словами Володимира Філюка, у 2018 році підприємство оформило правовстановлюючих документів на площу 26,4 тисяч гектарів.

Також він розповів, що за минулий рік заготовили 19 331 кілограмів лісового насіння, яке було висіяне на лісових розсадниках і дає можливість отримати 2,5 мільйони сіянців основних лісоутворюючих порід нашого регіону.

На території ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» в Павлівському лісництві існує базовий лісовий розсадник загальною площею 4,8 гектари, де вирощується посадматеріал для власних потреб та часткової реалізації, - зазначив директор підприємства.

«У 2018 році відтворення лісів на землях наданих у постійне користування провели на загальній площі 223,7 гектари, в тому числі садіння і висівання лісу на площі 168,9 гектарів. Плантацій лісових культур ялини новорічної із скороченим оборотом рубки висадили на площі 5,4 гектари. Під природне поновлення лісу залишили 47,4 гектарів», – повідомив Володимир Філюк

Лісівничих доглядів за лісовими культурами у 2018 році провели на площі 1406 гектари в тому числі механізованих. Слід відмітити Устилузьке лісництво, в якому у 2018 році провели279 гектари доглядів.

За 2018 рік провели рубок догляду на загальній площі 272 гектари, в тому числі 103 гектари освітлень, 117 гектари прочищень, 44 гектари проріджень та 8 гектарів прохідних рубок. При цьому заготовили 537 метрів кубічних ліквідної деревини.

Звернув увагу директор підприємства і на проблемах у веденні лісового господарства, зокрема це всихання соснових насаджень через масове розповсюдження на території області верхівкового короїда.

За 2018 рік по ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» виявили 869 гектарів нових осередків шкідників і хвороб лісу, в тому числі 479 гектари, що вимагають термінових заходів боротьби.

У 2018 році санітарних рубок провели на загальній площі – 583 гектари, в тому числі суцільних – 120 гектарів. При цьому заготовили хворої та ураженої деревини в кількості – 39959 метрів кубічних. Для протипожежної профілактики створили 155 кілометрів мінералізованих смуг та провели326 кілометрів доглядів за мінералізованими смугами, перекрил 72 лісові дороги.

Завдяки високому рівню роботи лісової охорони, в 2018 році не допустили масового розгулу самовільних рубок, фактів браконьєрства та інших лісопорушень. За рік склали 55 протоколів про адміністративні правопорушення, в тому числі 29 з них по самовільних рубках з яких відшкодували 37,3 тисяч гривень.

Також, він повідомив, що на благоустрій лісництв та держлісфонду в 2018 році витратили більш як 0,5 мільйона гривень, значна частина яких була витрачена на капітальний ремонт контори та господарських будівель Устилузького лісництва. В цілому на ведення лісового господарства за 2018 рік витратили майже 21 мільйон гривень.

Для виробництва пилопродукції в 2018 році заготовили 26002 метрів кубічних деревини. Для технологічних потреб заготовили 15029 метрів кубічних та дров паливних – 14974 метрів кубічних.

Обсяг продукції переробки деревини усього за 2018 рік складає – 10,6 тисяч метрів кубічних, де вихід з одного кубометра деревини пущеної в переробку складає в середньому – 1321 гривень.

За 2018 рік сплатили податків та обов'язкових платежів до зведеного бюджету 18, 993 мільйони гривень в т. ч. податків до місцевого бюджету 6,750 мільйонів гривень, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування 4,880 мільйонів гривень.

За словами головного лісничого ДП «Володимир Волинське ЛМГ», колектив підприємства є активною частиною громад, бере безпосередню участь у вирішенні потреб та проблем місцевого населення.

Сьогодні наші працівники є депутатами Устилузької, Оваднівської, Зимнівської, Війницької, Затурцівської місцевих рад. Підприємство сприяє у забезпеченні безкоштовних дров паливних для малозабезпечених верств населення.

Ряди юних лісівників щорічно розширяються. Так у минулому році відновили роботу Микитичівське, Стенжаричівське, Устилузьке шкільні лісництва. До вже існуючих Березовичівського, Павлівського, Губинського шкільних лісництв долучилися новоутворені Оваднівське та Галинівське. Діти активно брали участь у всіх акціях, які проводились на підприємстві у 2018 році, а саме: «Майбутнє лісу в твоїх руках», «Чистий ліс», «Птахи наші друзі». Тож можу з впевненістю сказати, що майбутнє лісу є, буде кому з любов'ю та шаною про нього дбати.

У свою чергу, продовжила виступ директора ДП «Володимир Волинське ЛМГ» Володимира Філюка, голова первинної профспілкової організації ДП «Володимир Волинське ЛМГ» Галина Мельничук, в якому проінформувала присутніх про виконання колективного договору за 2018 рік, його переваги, що дають змогу розширити межі соціального захисту працівників державного підприємства ЛМГ.

Коментарі
24 березня
Сьогодні
Вчора