РАЙОН.IN.UA

Лучани просять вдосконалити «пакунок малюка»

10:48 04.03.2019
142

У Луцьку просять видавати «пакунок малюка» тільки з натуральними речами.

Про це на сайті Єдиної системи місцевих петицій написала Олена Петрошук.

«З вересня 2018 року в Україні запроваджено допомогу «пакунок малюка», який спрямований на стартову підтримку для новонароджених. Така допомога давно успішно практикується в інших європейських країнах, але видається вона заздалегідь до пологів, завдяки чому може зменшити витрати на збір речей у пологовий будинок, уникнути їх дублювання, т.я. частина речей необхідна вже у перші дні після народження дитини, а через місяць може втратити свою актуальність», – йдеться у повідомленні.

Для оптимізації цінності «пакунка» просять більш професійно підійти до питань:
- якості (не допускати речей невідомого походження, з сумнівним складом, з не натуральної сировини);
- вчасної видачі протягом 1-3 дня з народження (а не протягом місяця). Щоб виключити ситуацію відсутності «пакунків», щомісяця визначеному працівнику в пологовому подавати дані щодо кількості жінок, яким видані листки непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами (тобто кількості потенційних отримувачів «пакунків» у наступні два місяці), у відповідний підрозділ соціального центру.

«На основі сформованого запиту попередньо у пологовий доставлятиметься необхідна кількість допомоги, яка видаватиметься кожному новонародженому доречно - протягом першого-третього дня його життя (а не як кажуть в лікарні «коли пощастить»)», – додала лучанка.

Коментарі
21 березня
Вчора