РАЙОН.IN.UA

Поблизу Валер'янівки знайшли мертвого кабана – чуми не виявлено, - Держпродспоживслужба

15:16 08.01.2019
40

У 2018 році африканської чуми свиней в Рожищенському районі не виявлено. Проте зафіксовано один випадок небезпечної хвороби пастерельозу, – звітує Держпродспоживслужба.

Неодноразово до редакції видання «Район.Рожище» надходили звернення щодо нібито спалаху захворюваності свиней на Рожищенщині. Однак офіційно це не підтвердилось. У відповідь на запит рожищенських самооборонівців районне управління відомства відписалося: «Завдяки планомірній організаційній роботі епізоотична ситуація в районі контрольована. Тваринництво району благополучне щодо багатьох інфекційних хвороб: таких як сибірка, лептоспіроз, бруцельоз, лейкоз, туберкульоз, чума свиней, хвороба Ньюкасла птиці і інші».

Натомість обласний офіс Держпродспоживслужби надав більш вичерпну відповідь.

«Випадків африканської чуми свиней протягом 2018 року на території Рожищенського району не виявлено. На території мисливських угідь (урочище Хатнисько) в лісовій смузі поблизу населеного пункту Валерянівка 23 вересня виявлено труп дикого кабана. Спеціалістами ветеринарної медицини району відібрано патологічний матеріал і направлено до Львівської регіональної лабораторії ветеринарної медицини. Згідно звіту від 26.09.2018-го – результат відємний, ДНК африканської чуми свиней не виявлено.

Ветеринарні фахівці району 24-25 вересня провели подвірні обходи сіл Валер’янівка, Ольганівка, Рудня за результатами хворих та підозрілих у захворюванні тварин не виявлено.

Зареєсрований випадок захворюваності на пастерильоз у господарстві жителя села Озденіж Савіцького В.М. В даному господарстві були проведені ветеринарно-санітарні заходи згідно даного захворювання, господарство оздоровлене», – йдеться в офіційній відповіді.

Коментарі
23 січня
Вчора