РАЙОН.IN.UA
Віктор Козак на Раді регіонального розвитку Ковельського району
Віктор Козак на Раді регіонального розвитку Ковельського району

Що у Ковельських ОТГ відремонтували і зробили впродовж 2015-2018 років

18:39 08.12.2018
42

У рамках Ради регіонального розвитку Ковельського району голова районної державної адміністрації Віктор Козак представив доповідь і презентаційний матеріал підсумків основних показників розвитку й досягнень району за період 2015-2018 років.

Про це повідомляється на сторінці Ковельської ОТГ у Facebook.

Першочергово Віктор Теодосійович розповів, що з прийняттям Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в районі розпочався процес децентралізації. 25 жовтня 2015 року відбулись перші вибори у Голобській та Велицькій ОТГ.

«Тоді ми створили 2 громади із 5 у Волинській області. Це і був яскравий приклад демократії - передача повноважень та фінансового ресурсу від виконавчої влади громадам», – зазначив Віктор Козак.

Далі він прозвітував про фінансування проектів за кошти Державного фонду регіонального розвитку, котрий запрацював у 2015 році. Відтак, у період 2015-2018 років реалізовано 12 проектів, на які залучено коштів в сумі 60,1 мільйонів гривень.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету на здійснення заходів соціально-економічного розвитку вдалось зреалізувати 32 проекти, на які залучено – 17, 8 мільйонів гривень.

З початком реформи децентралізації влади на державному рівні були утвердженні шляхи фінансової підтримки державою новоутворених об’єднаних територіальних громад. Відтак, основним із них стала субвенція з державного бюджету на формування інфраструктури ОТГ. У її рамках було реалізовали 85 проектів капітального ремонту, реконструкції місцевої інфраструктури, а саме: 6 адміністративних будівель, 29 доріг та вулиць, 16 мереж освітлення, 14 шкіл, 1 тепломережа, 2 садочки, 2 утеплення котелень, 4 дитячі майданчики, 3 заклади культури.


Активно ремонтували дорожні шляхи. У період 2015-2018 років виконали ремонти доріг загального користування місцевого значення на суму 42, 9 мільйонів гривень. Залучили 28,8 мільйонів гривень з Державного бюджету та 14, 1 мільйонів гривень з місцевих.

Важливі заходи відбулися у сфері освіти: відкрили два нових заклади загальної середньої освіти, чотири заклади дошкільної освіти, створили п'ять опорних освітніх закладів і відкрили інклюзивно-ресурсний центр. Збільшення дошкільних навчальних закладів, дало можливість охопити 51% дітей дошкільним вихованням. На зміцнення матеріально-технічної бази опорних закладів з державного та місцевого бюджетів виділили 4 мільйони 350 тисяч гривень.

Завдяки програмі «Шкільний автобус» кількість шкільних автобусів для підвезення школярів зросла із 4 (2015 рік) до 11 (2018 рік).

У рамках освітнього проекту «Нова українська школа» із Державного і місцевого бюджетів виділили 1 мільйон 600 тисяч гривень на оснащення перших класів.

На рівні району скористалися можливістю участі у програмі «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України», відтак реалізовали 3 відповідних проекти.

Не оминали увагою галузь культури: відновили роботу трьох закладів культури, здійснили капітальний ремонт у шести.

Для соціального захисту громадян, збільшили фінансування на допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим та особам з інвалідністю від 70,7 мільйонів гривень ( 2015 рік) до 85,9 мільйонів гривень (11 місяців 2018 року), зросли пільги та субсидії – 16 мільйонів гривень (2015 рік) до 57,5 мільйонів гривень (11 місяців 2018 ріоку). Окрім того, придбали дві квартири сім’ям учасників АТО на суму 2 мільйони 300 тисяч гривень. Учасникам АТО виділили 536 земельних ділянок різного призначення.

Підтримка розвитку агропромислового комплексу району склала 1 мільйон 225 тисяч гривень із місцевого бюджету, 6, 71 мільйонів гривень із Державного бюджету.

Зазначають, що впродовж цього періоду найбільшими платниками податків району були ДП «Ковельське лісове господарство», СЛАТ «Тур», СТзОВ ім. Лесі Українки, ТзОВ «В. Прометей», ВКПП «Агропромтехцентр»», ТзОВ «Укрдорс», СТзОВ «Облапське», ТзОВ Компанія «Калина», СТзОВ «Зоря», СТзОВ «Вежа», СТзОВ «Дружба».

Понад 70 % доходів місцевих бюджетів – доходи від суб’єктів господарської діяльності. За 11 місяців 2018 року до місцевих бюджетів району надійшло коштів 66, 2 мільйонів гривень.

«Загалом від усіх фондів та різних джерел фінансування у 2015-2018 роках для розвитку Ковельщини залучено кошти в сумі 187,3 млн. грн. Варто зазначити, що частка коштів місцевих бюджетів складає 5 % від загальної суми. Тож, безперечно, одним із пріоритетів і надалі залишатиметься активна робота за напрямком залучення коштів Державного бюджету задля розвитку й процвітання рідної Ковельщини», – підсумував Віктор Козак.


Коментарі
19 грудня
Сьогодні
Вчора