РАЙОН.IN.UA

Лісівнику, якого виправдав Рожищенський суд, доведеться доводити свою невинуватість в апеляційному

08:38 06.11.2018
68

У травні 2018-го року Рожищенський районний суд в особі судді Івана Сіліча виправдав обвинуваченого у дачі хабара колишнього головного лісничого ДП СЛАП «Рожищеагроліс» Леоніда Семенюка. Прокуратура не погодилась з вироком і подала апеляцію.

Нагадаємо, Леонід Семенюк, будучи тимчасовим очільником ДП СЛАП «Рожищеагроліс», пропонував, а згодом передав через свого підлеглого Леоніда Калюха, неправомірну вигоду співробітнику департаменту захисту економіки за не документування факту відвінтаження нечіпованої лісопродукції поблизу села Яблунівка Рожищенського району. Трапилось це ще у серпні 2017 року.

https://rozhyshche.rayon.in.ua/news/58917-sudiat-golovnogo-lisnichogo-dp-slap-rozhishcheagrolis

На суді співробітник Департаменту захисту економіки Богдан Мельник так описував обставини інциденту:

«Приїхавши на місце, товариш Семенюк запитав, хто старший. Він підійшов, обійняв мене за плечі і ми відійшли в сторону села Яблунівка. Він каже конкретно такі слова: Давай якось порішаєм це питання. Я кажу: Як? Ну, чимось вам поможем. Я кажу: Ну, ви ж розумієте, що так не можна? Це ж незаконно. А він: Та шо ти цей… Дві тисячі даю тобі і все буде нормально. Я йому кажу, що це ж підпадає під статтю кримінального законодавства, а він каже: 4000 даю тобі і все, бо тут нема за шо давати більше. Оце вся наша розмова. Це за те, щоб ми відпустили той маніпулятор. Він ще додав, що в «райотдєлі» в нього там всі свої і він там порішає сам».

Обвинувачували Леоніда Семенюка у скоєнні злочину кваліфікованого ч.3. ст. 369 Кримінального кодексу України. Проте, Рожищенський районний суд, зіславшись на відсутність мотиву злочину, виправдав лісівника. https://hromadske.volyn.ua/vypravdaly-volynskoho-lisivnyka-yakyj-hotiv-daty-habar-politsejskomu/ У рішенні йдеться, що вину не доведено, бо не було кримінального провадження щодо відвантажуваного без документів лісу, а Семенюк не передавав правоохоронцям гроші безпосередньо. Нині Леонід Семенюк обіймає посаду головного лісничого Горохівського лісового господарства.

Прокуратура Волинської області оскаржує вирок. Судове засідання у справі відбулося в Апеляційному суді Волинської області 19 жовтня, а наступне заплановане на 10.30 11-го грудня. Головуватиме у справі суддя Віктор Гапончук.

Коментарі
18 листопада
Вчора
16.11.2018